Участь членів ГФ "ВАРТА" в заходах, щодо запобігання поширенню в м.Дрогобичіі свинячог

 

Участь членів ГФ "ВАРТА" в заходах, щодо запобігання поширенню в м.Дрогобичіі свинячог
Участь членів ГФ "ВАРТА" в заходах, щодо запобігання поширенню в м.Дрогобичіі свинячого грипу

У Дрогобичі оголошено епідемічний стан. Ймовірно,оголосять і надзвичайний стан, адже повідомлення з лікарень наче з лінії фронту. За даними на вівторок, від пневмонії померло п’ять осіб.

Троє із них – діти віком до 18 років, наймолодшій з яких було всього 1,5 роки. Троє – дрогобичани, двоє – жителі району.А на загал, за даними головного санітарного лікаря міста Оксани Гривнак, за останній тиждень зафіксовано у 2,6 раза більше захворювань на гострі респіраторні захворювання, ніж за аналогічні періоди минулих років.

За словами заступника начальника відділу охорони здоров’я виконавчих органів Дрогобицької міськради Романа Фрелика, в однієї дівчинки розвинувся менінгококовий енцефаліт, причому так блискавично, що шансівврятувати дитину практично не було. Інші померли від пневмонії, тобто запалення легенів. Незважаючи на те, що хворим вводили надзвичайно сильні антибіотики найновішого покоління, грам яких коштує 600 гривень, навіть і це не допомогало. Вони згорали на очах.

Регіоном понеслися чутки, що до Дрогобиччини міг дістатися страшний свинячий грип. Однак лікарі твердять, що коли робили висівку, не виявляли ніякого свинячого грипу, а звичайну інфекцію пневмонії. Чому ця інфекція так швидко й нещадно спалює людські організми – наразі невідомо. Можливо, з нею відбулися мутації, і вона перестала реагувати на відомі антибіотики. Важко сказати.

Зрештою, за словами начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича, матеріали відправили на аналізи до Львова, і остаточні результати будуть за кілька днів.

А тим часом, наплив хворих у лікарнях зростає настільки швидко,що вже нема куди їх класти. Під час останньої наради в першого заступника міського голови Дрогобича прийняли рішення про перепрофілювання відділення відновного лікування (бальнеології) у відділення гострих респіраторних інфекцій,вирішили також відкрити додатково по 20 ліжок на базі дитячої та Стебницької лікарень. Через завантаженість автомобілів швидкої допомоги з’явилася проблема доставки лікарів на виклики хворих.

Однак відділ економіки швидко знайшов спільну мову з радіо-таксистами, які пообіцяли щоденно виділяти для чергувань по 3-4 авто. Для виконання всіх цих заходів відділ охорони здоров’я Дрогобицької міськради потрібно додатково щонайменше 100 тис. грн. Сподіваються їх отримати з резервного фонду надзвичайних ситуацій. Між тим, до неухильного виконання є постанова головного санітарного лікаря міста про заборону на період епідемічного стану культмасових заходів у місті та позашкільних у школах, введення маскового та дезинфікаційного режимів у лікарнях, закладах громадського харчування, торгівлі та побутового обслуговування.

Обов’язковим також є газо-,водо-та електропостачання до всіх споживачів Отож, 23 жовтня відповідно до рекомендації головного державного санітарного лікаря Дрогобича Оксани Гривнак, міські школярі пішли на канікули трішки раніше. Пов’язано це з тим, що впродовж 20-22 жовтня нас різко збільшилася кількість хворих на гострі респіраторні захворювання та грип. У деяких класах на уроки приходило по 5-6 чоловік. Дитячі дошкільні заклади працюють в системі карантину. Та якщо й там виникатимуть спалахи, то садочки теж мають шанс піти слідами школи.

Грип – вірусне захворювання, яке не зважаючи навіть на інтенсивне лікування, може закінчитись летально. Найбільш схильні до захворювання діти і люди з різноманітними хронічними захворюваннями. Тому фахівці радять передовсім посилити контроль за школярами. Бажано, щоб на період епідемії вони перебували у квартирах, тим паче, що погода не сприяє прогулянкам.

Головний лікар дитячої лікарні Сергій Власов говорить, що їхнє відділення заповнено вщент. Із 130 ліжок всі зайняті. Скоро дітей не буде куди класти. Та все ж це питання фахівці сподіваються вирішити за рахунок інших відділень. Сергій Валентинович розповідає, що у 80 відсотків випадків у дітей переважають запальні процеси й інфекції сечовивідних шляхів. Батьки дещо стривожені ситуацією, яка склалась у місті, а тому перестраховують себе й не ризикують тримати хвору дитину вдома. Лікарі твердять, що за вихідні машини швидкої допомоги працювали без відпочинку у посиленому режимі. Адже на одну машину припадало понад 80 випадків.

А у дитячу поліклініку, що на вул. Пилипа Орлика, за один день звернулось 217 хворих. -За останній тиждень чимало хворих приходило до нас із важкими запаленнями легенів, які розвинулися через те, що невчасно звернулися за допомогою до лікарів, – розповідає головний лікар міської поліклініки Володимир Бігуняк. – Адже людина, яка затягує візит до лікаря має всі шанси отримати ускладнення.

Фахівці наголошують, що не варто забувати про профілактику хворіб, а тому варто щоденно вживати вітаміни та збалансоване харчування. І за найменших проявів хвороби не займатися самолікуваням, а вчасно звертатися до медиків, особливо, коли температура тіла різко піднімається й тримається деякий час.


Оксана ОСТІАН
Іван ШВЕД

Джерело “Вільне слово”


Создан 13 апр 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником